Styret har vedtatt etableringen av en miljøgruppe som skal se på alle aspekter av klubbens drift med fokus på miljø og fotavtrykket vi etterlater oss. Vi ønsker å tilpasse driften av klubben og anlegget vårt for å imøtekomme dagens krav og forventninger som medlemmer og øvrige interessent-grupper har til oss.

På sikt er det en målsetning at klubben skal sertifiseres som Miljøfyrtårn.
Vi ønsker å bruke vår påvirkningskraft til å spre kunnskap og entusiasme om miljø til våre medlemmer og deres foresatte.
Noen av områdene som styret ønsker at gruppen ser nærmere på;
- Avfallshåndtering. Klubbdrift, kampavvikling og arrangementer.
- Optimalisere parkeringsmulighetene slik at flest mulig velger miljøvennlige alternativer.
- Etablere rutiner for lost&found.
- Arrangere miljødag. Bytte av brukt fotballtøy og utstyr, samt søppelplukking for klubbens aktive i nærmiljøet til Skogen Fotballpark.
- Utarbeide retningslinjer for merking av tøy for å sikre størst mulig grad av gjenbruk.
- Ytterligere tiltak for å redusere granulatsvinn.
- Holdningsskapende arbeid. Informasjon på foreldremøter og øvrige fora klubbens medlemmer er engasjert i.
Listen er på ingen måte utfyllende og gruppen står fritt til å inkludere andre, nye områder eller jobbe med andre miljø-prosjekter på vegne av klubben.
I denne anledning ønsker vi å komme i kontakt med foresatte eller andre som ønsker å bidra i dette viktige arbeidet.
Ta kontakt med styreleder på leder@follesefk.no for å melde din interesse.